Dorota Kuś

radca prawny

Jestem absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Prowadzę własną Kancelarię w Lublinie. Specjalizuję się w obsłudze prawnej przedsiębiorców w branży budowlanej oraz w zamówieniach publicznych.
[Więcej >>>]

Czy składając ofertę w zamówieniach publicznych masz obowiązek wskazać podwykonawców?

Dorota Kuś15 marca 2018Komentarze (0)

Do przygotowania niniejszego wpisu zainspirował mnie wpis mojej przyjaciółki i pierwszej zawodowej  wychowanki mec. Kingi Konopelko zamieszczony na blogu Zrozumieć zamówienia publiczne https://przetarg.wordpress.com/, którego lekturę przy okazji gorąco polecam.

Zgodnie art. 36 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych:

 Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców.

Treść przytoczonego przepisu budzi spore wątpliwości firm budowlanych. Często dostaję pytania od swoich klientów:

  • czy wykonawca składając ofertę musi podać nazwy podwykonawców, co jeśli tych podwykonawców na tym etapie jeszcze nie ma?
  • czy brak wskazania podwykonawców na etapie składania oferty może mieść negatywne konsekwencje dla wykonawcy w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego?

Odpowiedzi na oba pytanie brzmi: NIE, a wyjaśnienie dlaczego, znajdziesz we wpisie mec. Kingi Konopelko https://przetarg.wordpress.com/2018/02/12/zalozmy-ze-nie-wiem-jakich-podwykonawcow-wybiore-czyli-krotki-tekst-o-art-36b-pzp/

Zachęcam do lektury:)

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis: